Sejm po raz kolejny nie zajmie się projektem #ZatrzymajAborcję

Sejmowa Komisja Rodziny Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny nie zajmie się obywatelskim projektem ustawy w spawie ochrony życia. Przeciwko opieszałości rządzących będą dziś protestować przed Sejmem obrońcy życia.

Dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, podkreślił, że w sejmowej komisji ds. rodziny czekają na rozpatrzenie dwa tematy.

– Jeden to projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, który ma już dość długa historię, bo ponad 1,5 roku. Przez komisję petycji trafił do komisji rodziny. Drugi to sprawa bieżąca – projekt komitetu obywatelskiego #ZatrzymajAborcję, który przede wszystkim ma za zadanie doprowadzić do sytuacji, gdzie dzieci chore też będą chronione. To dla nas bolesna sytuacja – chronimy dzieci generalnie, a wyłączamy spod tej ochrony dzieci, które najbardziej opieki potrzebują. […]To bardzo pilna rzecz, aby wprowadzić ten projekt. Apelujemy do posłów, aby na sprawy polityki popatrzyli, jako na coś drugoplanowego, a jako pierwszoplanową sprawę uznali przyjęcie ustawy, która bierze w ochronę wszystkie dzieci, także chore – akcentował dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Antyaborcyjna pikieta, której organizatorami są przedstawiciele inicjatywy #ZatrzymajAborcję, odbędzie się dziś o godz. 16.00 przed Sejmem [czytaj więcej].

TV Trwam News/RIRM

drukuj