J. Kwieciński o programie „Mieszkanie Plus”: 2 tys. mieszkań w budowie, a kolejnych 25 tys. w przygotowaniu

2 tys. mieszkań w budowie, a kolejnych 25 tys. w przygotowaniu – najnowsze dane dotyczące realizacji programu „Mieszkanie Plus” przedstawił dziś minister Jerzy Kwieciński.

„Mieszkanie Plus” to program, który ma odpowiedzieć na potrzeby mieszkaniowe Polaków.

– W tej chwili w budowie jest ok. 2 tys. mieszkań – powiedział minister inwestycji i rozwoju.

W przygotowaniu jest kolejnych 25 tys. mieszkań, ale to wciąż mało. Aby przyspieszyć realizację programu „Mieszkanie Plus”, nadzór nad nim przejął premier Mateusz Morawiecki i utworzona przez niego Rada Mieszkalnictwa.

– Na czele tej Rady stoi premier i sam osobiście uczestniczy w tych spotkaniach, więc to pokazuje, jak to jest ważne – wskazał Jerzy Kwieciński.

Jak pokazuje przykład Jarocina i Białej Podlaskiej chętnych do udziału w programie jest parokrotnie więcej, aniżeli samych mieszkań.

– W drugim kwartale będziemy oddawali pierwsze mieszkania w Jarocinie. 11, 12 albo 13 zł za metr będzie wynosił czynsz. Czyli to wynika, że jeżeli ktoś chce wynająć mieszkanie 50-metrowe, będzie płacił między 550 a 650 zł – powiedział minister.

Do końca przyszłego roku powinna ruszyć budowa ok. 100 tys. mieszkań.

– Chcemy doprowadzić, żeby w Polsce było budowanych rocznie, łącznie z sektorem prywatnym, między 220 a 250 tys. mieszkań – akcentował Jerzy Kwieciński.

Według założeń resortu inwestycji, w pierwszej kolejności prawo najmu będzie przysługiwać osobom najuboższym. Dziś potrzeby mieszkaniowe w Polsce sięgają nawet 2 milionów.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl