fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Sejm: Burzliwe posiedzenie i protest KOD-u

Protest pod Sejmem, blokada sali plenarnej i głosowania w Sali Kolumnowej  – w takich warunkach pracował w nocy parlament. Platforma Obywatelska i Nowoczesna rozpoczęły po południu blokadę mównicy sejmowej w proteście wobec wykluczenia z obrad posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby.

W odpowiedzi na to (po kilku godzinach) posiedzenie Sejmu zostało wznowione w Sali Kolumnowej. Posłowie bez udziału opozycji przegłosowali budżet na 2017 r. oraz ustawę dezubekizacyjną.

Platforma Obywatelska i cała opozycja poniosła sromotną klęskę – powiedziała w rozmowie m.in. z TVP Info rzecznik PiS Beata Mazurek.

Prawo i Sprawiedliwość, które wygrało wybory, nie będzie tańczyło tak, jak zagra opozycja. Trzeba się już oduczyć być partią rządzącą. Trzeba pogodzić się z tym, że jest się opozycją i godnie się w tej opozycji zachować – zaznaczyła Beata Mazurek.

Opozycja uważa, że głosowania były nielegalne. Z kolei pod Sejmem odbył się protest KOD-u, do którego dołączyli później parlamentarzyści PO i Nowoczesnej.

Protestujący blokowali wyjazd z Sejmu i hotel sejmowy. Została też uszkodzona jedna z kamer ekipy reporterskiej TVP. Na miejscu interweniowała policja.

RIRM

drukuj