Fot. PAP

Sędzia Tuleya nie złoży zawiadomienia

Sędzia Igor Tuleya nie złoży zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez CBA w związku z rzekomymi nieprawidłowościami podczas akcji ws. doktora Mirosława G. Zamiast tego sędzia złoży „zawiadomienie o zastrzeżeniach” wobec CBA.

To kompromitacja sędziego Tulei – powiedział Lider SP Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny tłumaczył, że sędzia swoją wypowiedzią podważył zaufanie do trzeciej władzy w Polsce.

– Nagle stwierdza, że się nie dopatrzył przestępstwa, ze w związku z tym nie będzie zawiadomienia. Bo to zawiadomienie mogłoby być tylko wtedy kiedy pan sędzia dostrzegłby że jest podejrzenie popełnienie przestępstwa, a takiego podejrzenia nie widzi, bo wtedy musiałby takie zawiadomienie skierować. On jedynie będzie zwracał uwagę przełożonym funkcjonariuszy CBA i prokuratury na ewentualne nieprawidłowości.  Drodzy państwo powaga to jest cos co wydaje się być wpisane w istotę urzędu sędziego. Pan sędzia Tuleya tę powagę całkowicie podważył. Pan sędzia Tuleya podważył zaufanie do trzeciej władzy w Polsce – powiedział Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro odniósł się także do informacji o tym, że skierowaniu do komisji wniosku o postawienie jego jak i Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunał Stanu.

Eurodeputowany powiedział, że jest to odzew na akcję antykorupcyjną jaką prowadzi jego formacja. Wcześniej były to działania mocno nierychliwe.

– Wszelkie działania, które służą temu, aby Polska była krajem uczciwym, transparentnym, gdzie władza jest przejrzysta i przeźroczysta, będą budzić nerwowe reakcje. Ten gwałtowny pośpiech jest odpowiedzią na naszą wczorajszą zapowiedź wielkiej akcji antykorupcyjnej, którą podjęła Solidarna Polska. Jej początkiem będzie konwencja 26 stycznia w Warszawie w Teatrze Dramatycznym, na którą zapraszamy różne środowiska, które chcą Polski uczciwej, Polski bezpiecznej – powiedział Zbigniew Ziobro.

RIRM 

drukuj