Hucpa która ma zniszczyć opozycję

Prezydium Sejmu zdecydowało o przekazaniu do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej wniosków o postawienie przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. To hucpa polityczna powiedział  Andrzej Duda.

Komisja zajmie się wnioskami najprawdopodobniej 25 stycznia.To hucpa polityczna, która ma zniszczyć partie opozycyjne w Polsce – powiedział  Andrzej Duda, członek sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

– To co dzisiaj robi Platforma to hucpa polityczna. Jeżeli okazuje się, że nagle ktoś dopuścił się przestępstw, to pytanie co oni przez 5 lat robili. Dlaczego wcześniej nie składali takiego wniosku, tylko akurat teraz? To ewidentna próba wobec upływającego czasu, pogarszającej się sytuacji Platformy, a także nieuchronnie zbliżających się kolejnych wyborów parlamentarnych. Być może, bo nikt tego nie może wykluczyć, że odbędą się wybory przyspieszone. Próbuje się zniszczyć przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego, jako przywódcę największej partii opozycyjnej, która tworzy największe zagrożenie dla PO, potencjalnej możliwości odebrania jej władzy, żeby tego człowieka zdyskredytować – powiedział  Andrzej Duda.

Początkowo wnioski będą badane pod względem formalnym. Następnie odbędzie się ich merytoryczne rozpatrywanie. A te jako przykłady niezgodnych z prawem działań wymieniają m.in. powołanie – jako organów pomocniczych Rady Ministrów – dwóch międzyresortowych zespołów do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej oraz kryminalnej. Tymczasem jak mówi poseł Andrzej Duda podobne zespoły na podobnej zasadnie tworzył premier Donald Tusk w ostatnich latach.

– Między innymi w 2010 r. i w 2011 r. Jeżeli by się to wszystko sprowadzało wyłącznie do tych działań, które realizuje premier, co wynikało z dokumentów wstępnych, które 1,5 miesiąca temu miałem okazję widzieć – to jest prostu czysta hucpa polityczna. W tej w sytuacji, w jakiej znalazła się w ostatnim czasie Platforma – próbuje się kreować w przywódcy największego ugrupowania opozycyjnego w polskim parlamencie człowieka, który dopuścił się przestępstw – powiedział  Andrzej Duda.

Przypomnijmy jeszcze, że rządząca koalicja ma większość w sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

 

RIRM 

drukuj