ŚDM: W Wieliczce zabrzmi „Dzwon Miłosierdzia”

Obok budowanego w Wieliczce-Brzegach domu wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych stanie dzwonnica, na której zawiśnie „Dzwon Miłosierdzia” – dowiedziało się Radio Maryja. Projekt wpisuje się w nadchodzące Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Dzwon przekaże ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Jak wyjaśnia kierownik Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce Magdalena Golonka, organizatorzy przygotowują się już do wydarzenia odsłonięcia dzwonu.

­- Dwa tygodnie temu Ksiądz Kardynał poinformował nas, że przekaże także dzwon – Dzwon Miłosierdzia, który umieścimy obok tego domu wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych. Chcemy tam przygotować dzwonnicę. Dzwon będzie niedługo odlewany. Będzie to ogromny dzwon, ważący prawie pół tony, bardzo symboliczny – podała Magdalena Golonka.

Dom wsparcia dziennego będzie prowadzony przez Caritas archidiecezji krakowskiej. Oprócz dzwonu, obok domu stanie „Chleb Miłosierdzia” – poinformowała kierownik Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce.

To taki punkt logistyczny, gdzie będzie magazynowana żywność na całą Małopolskę. Ona jest rozwożona do potrzebujących przez Caritas. W tym momencie nie ma jeszcze zrobionego tego punktu, mają rozpocząć się prace. Natomiast mamy jego projekt i na pewno to powstanie – zapewniła kierownik Magdalena Golonka.

Obiekty wpisują się w powstający – w związku z organizowanymi w 2016 roku w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży – Campus Misericordiae.

 

 

RIRM

drukuj