ŚDM: GDDKiA wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na A4, S7 i DK 94

W nocy z poniedziałku na wtorek, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zacznie wprowadzać zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa. Obejmą one autostradę A4, drogę ekspresową S7 i drogę krajową nr 94.

Autostrada A4 będzie przejezdna przez cały okres trwania ŚDM. Zarówno przejazd od strony Rzeszowa w kierunku Katowic jak i odwrotnie będzie możliwy. Zmiany dotyczyć będą węzłów autostradowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek na wszystkich tablicach informacyjnych przy A4 oraz bramownicach zasłonięte zostaną zjazdy w kierunku „Kraków” oraz „Centrum”, czyli nie należy zjeżdżać z A4 w kierunku centrum Krakowa na węzłach: Kraków Bielany, Kraków Tyniec, Kraków Skawina, Kraków Południe. Ograniczenia te nie obowiązują pojazdów z identyfikatorami wydawanymi przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT).

W poniedziałek w nocy zostanie zasłonięty zjazd z węzła Kraków Balice na drogę wojewódzką 774 w kierunku na Kryspinów. W nocy z wtorku na środę podobne działania zostaną podjęte na zjeździe do centrum miasta na węźle Kraków Balice. Zjazd z węzła Balice I pozostaje bez zmian.

W piątek ok. godz. 20.00 rozpocznie się zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka oraz drogi krajowej nr 94 i drogi ekspresowej S7. Przewidywany czas zakończenia to godz. 3.00 rano w sobotę.

Od 29 lipca do 31 lipca na jezdni północnej A4 od węzła Bieżanów do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony będzie pas ruchu dla służb ratunkowych, które będą się poruszały w obydwu kierunkach. Pas ten będzie oddzielony od pozostałych pasów ruchu barierami i tablicami. Ponadto pomiędzy tymi węzłami będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/godz.

Od 29 lipca (od godz. 20.00) do 1 sierpnia (godzina otwarcia uzależniona od opuszczenia przez pielgrzymów Brzegów i posprzątania S7) droga ekspresowa S7 na odcinku od węzła Przewóz  (Rybitwy) do węzła Bieżanów będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Pielgrzymi na S7 będą poruszać się po jezdni lewej (wschodniej), a służby techniczne i ratownicze po jezdni prawej (zachodniej). Organizacja ruchu ma być skorelowana z ruchem na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie północna jezdnia przeznaczona będzie dla ruchu służb ratunkowych, a południowa dla ruchu pieszych.

Droga krajowa nr 94 będzie zamknięta dla ruchu od węzła A4 Kraków Wieliczka do ul. Powstania Styczniowego w Wieliczce (obwodnica Wieliczki). Od 29 lipca do 31 lipca na odcinku od granic m. Kraków do skrzyżowania Drogi Krajowej nr 94 z ul. Krakowską ruch pieszych będzie odbywał się południową jezdnią. Północna jezdnia będzie przeznaczona dla ruchu pojazdów służb ratunkowych. Na dalszym odcinku tej drogi aż do Targowiska ruch pieszych będzie odbywał się całą szerokością jezdni.

Objazd tej trasy wytyczono drogą krajową nr 75 od Targowiska do węzła A4 Targowisko, następnie autostradą A4 od węzła Targowisko do węzła Kraków Łagiewniki i dalej do Wieliczki wyznaczonym objazdem drogami miejskimi.

Autostradowy węzeł Łagiewniki nie będzie zamknięty, jednak po wjechaniu łącznicami w stronę centrum Krakowa nie będzie można wjechać na wprost w ul. Herberta.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl