W Krakowie otwarto tzw. Park Miłosierdzia

Szefowa polskiego rządu uczestniczyła dziś w otwarciu Parku Miłosierdzia w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Premier Beata Szydło przywołała słowa Ojca św. i wyraziła nadzieję, że w trudnym czasie, kiedy jest tyle wydarzeń, które nas martwią, wsłuchamy się w słowa św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Beata Szydło przypomniała, że papież tym wezwaniem dodał kiedyś otuchy polskiemu narodowi. Zwracając się do wolontariuszy, którzy pomagali w sadzeniu drzew w Parku Miłosierdzia, szefowa polskiego rządu życzyła im, by w tym trudnym świecie potrafili odnajdywać przede wszystkim dobro.

– Park Miłosierdzia, tutaj w Centrum Myśli Jana Pawła II, gdzie jest troska przede wszystkim o to, żeby nauka wielkiego Polaka, wielkiego świętego nadal płynęła do ludzi, bo taki był sens życia Ojca św. Jana Pawła II. Wszyscy jesteśmy z pokolenia JPII.[…] Te cisy, które posadziliśmy są świadectwem tego, że cały czas chcemy mieć w sercu słowa Jana Pawła II: „Nie lękajcie się”. Nie lękamy się. Chcemy pokonywać trudności, iść do przodu i przede wszystkim być razem ­– podkreśliła premier Beata Szydło.

W otwarciu Parku Miłosierdzia uczestniczył również ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

– To miejsce, na którym stoicie, jest nam bardzo drogie, bo tutaj, jeszcze jako student, pracował Karol Wojtyła. Dobrze, że na tym miejscu powstanie park cisów – będzie przypominał wszystkim historię tego miejsca, będzie przypominał Jana Pawła II. Dziękuję wszystkim za tę myśl. Sadzimy dzisiaj las, bo to wielkie wydarzenie na to zasługuje – Światowe Dni Młodzieży, Rok Miłosierdzia, przybycie papieża. Już słyszałem, że nazywacie to miejsce „Park Miłosierdzia”, a ja jeszcze dodam „Park Miłosierdzia papieża Franciszka” – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Park cisów, który powstanie w Krakowie „będzie przypominał Jana Pawła II i historię tego miejsca”.

„Nasiona poświęcił Benedykt XVI. Dlatego łączy nas ta pamięć papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI” – zaznaczył ks. kard Stanisław Dziwisz.

RIRM

drukuj