fot. PAP/Piotr Wittman

ŚDM. Ponad 8 tys. osób skorzystało z rejestracji ”last minute”

8 tys. 36 osób zgłosiło się na Światowe Dni Młodzieży korzystając z rejestracji „last minute”, która zakończyła się w piątek o północy – poinformowała w sobotę Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM.

W sumie na ŚDM zarejestrowało się 356 tys. 294 uczestników ze 187 krajów. Organizatorzy spodziewają się jednak, że wiele osób zdecyduje się na przyjazd do Krakowa spontanicznie, być może nawet w ostatniej chwili i na Mszy św. 31 lipca w Campusie Misericordiae w Brzegach może być 1,5 mln ludzi.

Pielgrzymi, którzy przyjadą do Krakowa, będą mogli jeszcze rejestrować się w Centrach Informacyjno-Rejestracyjnych.

Najwięcej zarejestrowanych osób to Polacy – niemal 78,5 tys. oraz Włosi 63,5 tys. Z Francji zgłosiło się blisko 33 tys. pielgrzymów, a z Hiszpanii 30,5 tys.

Ponad 230 tys. zarejestrowanych pielgrzymów wybrało pakiety z zakwaterowaniem. Komitet dzięki Parafialnym Komitetom Organizacyjnym oraz umowom z gminami przygotował dla nich noclegi u rodzin oraz w szkołach, domach kultury, domach rekolekcyjnych i zakonnych. Łącznie to 236 910 miejsc” – poinformowała Ewa Korbut.

System rejestracyjny ŚDM został uruchomiony rok przed wydarzeniem – 26 lipca 2015 r., a pierwszą osobą, która potwierdziła swoją obecność w Krakowie był papież Franciszek, który już za kilka dni spotka się z młodzieżą.

PAP/RIRM

drukuj