Jest sądowa zgoda na przesłuchanie szefów Amber Gold

Gdański sąd wydał zgodę na przesłuchanie szefów Amber Gold przez sejmową komisję śledczą. Twórcy piramidy finansowej staną przed nią 28 i 29 marca. Przesłuchanie odbędzie się w gmachu Sądu Okręgowego w Warszawie.

Oskarżeni zostaną przewiezieni do stolicy w policyjnym konwoju. Marcin P. przebywa obecnie w areszcie śledczym w Gdańsku, natomiast Katarzyna P. w Grudziądzu.

Poseł Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji śledczej do spraw Amber Gold, zaznacza, że jeżeli świadkowie zechcą złożyć zeznania, spektrum przesłuchań będzie szerokie.

– Pytanie jest takie: czy świadkowie będą chcieli składać zeznania. To są świadkowie, którzy mają specjalną rolę procesową, bowiem obydwoje są oskarżeni o szereg przestępstw, a co za tym idzie, płyną dla nich szczególne uprawnienia związane z tym, że mogą odmówić odpowiedzi na pytania. Natomiast, jeżeli oni zechcą odpowiadać, to spektrum jest bardzo szerokie. (…) To nie tylko kwestia działalności Marcina P. i tego, jak radził sobie z wymiarem sprawiedliwości, zanim doszło do powstania Amber Gold. Potem jest kwestia działania przez trzy lata nie tylko Amber Gold i spółek powiązanych, ale przede wszystkim też kwestia wejścia przez niego w biznes lotniczy, czyli wszystko, co jest związane z OLT – tłumaczy Małgorzata Wassermann.

Firma Amber Gold powstała na początku 2009 roku, miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem. Ofiarą tzw. piramidy finansowej padło niemal 19 tys. osób. Straty wyniosły blisko 851 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl