Fot. sxc.hu

Sąd wyznaczył termin zgromadzenia wierzycieli GetBacku na 22 stycznia 2019 r.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej wyznaczył termin zgromadzenia wierzycieli GetBacku na 22 stycznia 2019 r. – poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Zgromadzenie wierzycieli spółki, na którym miało odbyć się głosowanie nad układem, odbyło się pod koniec sierpnia, jednak sędzia-komisarz zdecydował o ogłoszeniu przerwy. Taka sama decyzja zapadła po wznowieniu obrad na początku października. Sędzia zobowiązał wówczas jednocześnie spółkę i nadzorcę sądowego do przedstawienia kolejnych wersji układu.

Zarząd GetBacku w przedstawionej na początku listopada alternatywnej propozycji układowej, opartej na transakcji z inwestorem, zakładał spłacenie głównych wierzycieli, w tym obligatariuszy oraz kredytodawców w 23,1 proc., a nie w 38 proc., jak planował w wariancie operacyjnym (zakładającym kontynuację działalności po zawarciu układu) przedstawionym wcześniej.

W tym tygodniu nadzorca sądowy GetBacku w sporządzonych w porozumieniu z radą wierzycieli i kuratorem propozycjach układowych poinformował, że zakłada spłacenie głównych wierzycieli, w tym obligatariuszy oraz kredytodawców w 33 proc., a jeżeli dojdzie do porozumienia z inwestorem poziom spłaty wyniesie 24 proc.

PAP/RIRM

drukuj