fot. pixabay.com

Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił kolejną decyzję komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji

Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił kolejną decyzję komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Tym razem chodzi o adres Złota 62. Od decyzji komisji odwoła się stołeczny ratusz i beneficjenci.

Na początku 2020 roku komisja stwierdziła nieważność decyzji zwrotnej prezydenta Warszawy ws. Złotej 62. Członkowie tego gremium uznali, że ratusz nie miał prawa podejmować żadnych decyzji dotyczących nieruchomości.

Warszawski sąd podważył opinię komisji na posiedzeniu niejawnym, co uniemożliwiło poznanie motywów tego rozstrzygnięcia.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek komisji weryfikacyjnej, Jan Mosiński, wskazał, że sąd powierzchownie traktuje wydawane decyzje.

– Mam nieodparte wrażenie, że Wojewódzki Sąd Administracyjny bardzo powierzchownie ocenia materiał zgromadzony i załączony w decyzji, jaką podejmuje komisja weryfikacyjna. W przypadku adresu Złotej 62 to kolejna decyzja, która zapewne będzie analizowana po otrzymaniu uzasadnienia i odwołania się ewentualnie w trybie kasacyjnym do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Niestety jakąś praktyką sprowadzaną przez sąd jest tryb niejawnych rozpraw, na których nie możemy uczestniczyć, stąd trudno jest odnieść się do meritum, ale mam prawo podzielić się swoimi wrażeniami – powiedział Jan Mosiński.

Wojewódzki Sąd Administracyjny sukcesywnie rozpatruje odwołania od decyzji komisji weryfikacyjnej. W styczniu 2021 roku uchylona została decyzja ws. nieruchomości przy Emilii Plater 14, Noakowskiego 16 i Powsińskiej 31.

W 2020 roku sąd uchylił kilkanaście innych rozporządzeń komisji. Dotychczas żadna z tych spraw nie została prawomocnie rozstrzygnięta przez Naczelny Sąd Administracyjny.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl