fot. PAP/Albert Zawada

S. Żaryn: Opozycja wykorzystuje temat Pegasusa w celach politycznych

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej, Stanisław Żaryn, ocenił, że opozycja wykorzystuje temat Pegasusa w celach politycznych. Urzędnik mówił o tym podczas sejmowej debaty nt. rzekomej inwigilacji przy użyciu tego systemu.

Posłowie opozycji uważają, że rząd za pomocą Pegasusa szpieguje polityków i obywateli. Z kolei Stanisław Żaryn powiedział, że państwo musi mieć narzędzia do ścigania sprawców poważnych przestępstw. Zaznaczył przy tym, że służby specjalne nie prowadzą żadnych kontroli operacyjnych bez zgody sądu.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zwracając się do posłów opozycji, podkreślił, że stosują oni techniki manipulacyjne.

– Od wielu tygodni widzę, że stosujecie taktykę typową dla działań o charakterze erystycznym. Wytwarzacie fasadę rzeczywistości, która nie ma nic wspólnego z faktami, a która ma manipulować odbiorcami. Wykorzystujecie to do atakowania rządu i prowadzenia kampanii stricte politycznej. Stosowane tutaj są typowe techniki manipulacyjne, by przy ich pomocy osiągać cele polityczne i prowadzić pozamerytoryczną dyskusję. To jest sposób prowadzenia dyskusji oparty na zasadach erystyki, które stworzono dawno temu, by prowadzić rozmowy w sposób wrogi, agresywny, a w dyskusjach osiągać cele pozamerytoryczne – powiedział Stanisław Żaryn.

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej wskazał, że o metodach i środkach kontroli operacyjnej w świetle prawa nie można dyskutować publicznie. Przypomniał też, że za czasów PO-PSL rząd również nie informował o oprogramowaniu wykorzystywanym przez służby.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl