fot. pixabay.com

S. Żaryn: Rosyjski rewizjonizm historyczny wymierzony jest w Polskę

Rosyjski rewizjonizm historyczny wymierzony jest w Polskę i jest wykorzystywany do ataków na nas – ocenił w sobotę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, Stanisław Żaryn.

W serii wpisów na Twitterze minister w KPRM podkreślił, że rosyjska propaganda wciąż fałszuje historię II wojny światowej promując kłamstwa o rzekomym „wyzwoleniu” Polski przez ZSRS.

„Jednocześnie Kreml atakuje Polaków za brak należytej >>wdzięczności<< za >>wyzwolenie<<” – napisał.

Stanisław Żaryn podkreślił, że rewizjonizm historyczny jest wykorzystywany do ataków na Polskę.

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych wskazał, że w opublikowanym na rosyjskim portalu artykule Yuri Dmitriew stara się wykazać, że Polacy w czasie II wojny światowej byli wrogo nastawieni do Armii Czerwonej przynoszącej „wyzwolenie ziem od okupacji hitlerowców”.

Sowieccy żołnierze czuli się w Polsce zastraszani – jak przekonuje cytowany przez Żaryna autor, a „wyzwoliciele”, nie byli witani z należnym szacunkiem, zdarzały się wobec nich akty przemocy i agresji.

Yuri Dmitriew ubolewa, że „pomimo korzyści, jakie Polska osiągnęła dzięki pomocy Rosji, we wzajemnych relacjach górę wzięła okazywana przez Polskę nienawiść” – wskazał pełnomocnik.

„Rosyjski rewizjonizm historyczny pozostaje jednym z narzędzi rosyjskiej propagandy używanych wobec Polski. Kreml wykorzystuje go do zakłamywania prawdy o II wojnie światowej i sowieckich zbrodniach, a także wzmacniania bieżących działań informacyjnych m. in. oczerniania Polski” – ocenił na Twitterze minister w KPRM.

W środę mija 231. dzień agresji Rosji na Ukrainę. Napaść rozpoczęła się 24 lutego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl