fot. Tomasz Strąg

S. Piotrowicz dla „Naszego Dziennika”: Czas na komisję rodziny

Pozytywna opinia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o projekcie „Zatrzymaj aborcję” to zielone światło dla Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – czytamy w dzisiejszym „Naszym Dzienniku”.

W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” szef komisji sprawiedliwości, poseł PiS Stanisław Piotrowicz, wyjaśnił, że komisja, której przewodniczy, „została zobowiązana do wydania opinii na temat projektu, co też się stało”.

„Komisja nie wnikała w redakcję przepisów, uznała po prostu projekt za zasadny” – powiedział.

Szef komisji zaznaczył, że był gotowy na burzliwą dyskusję wokół projektu „Zatrzymaj aborcję”.

„Wiedziałem, że trzeba będzie ją przetrwać. Że trzeba będzie wysłuchać argumentów, z którymi nie sposób się zgodzić” – powiedział.

Jego zdaniem narracja posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w tej sprawie jest pozbawiona „jakiejkolwiek logiki”.

„Z przerażeniem słuchałem wypowiedzi, z których wynikało na jaką to wielką traumę i nieszczęście delegalizacja aborcji eugenicznej skazuje matki, które może będą musiały kiedyś patrzeć na śmierć swego dziecka” – dodał Stanisław Piotrowicz.

Jak wskazał, „niezezwolenie na zabicie dziecka, u którego podejrzewa się jedynie chorobę lub niepełnosprawność”, zostało określone przez nich jako „działanie nieludzkie”.

„Hipokryzja z ich strony polega na tym, że te określenia dotyczą właśnie tego, czego te środowiska się domagają” – ocenił poseł.

Pytany, kiedy projekt „Zatrzymaj aborcję” trafił do komisji sprawiedliwości, Piotrowicz wyjaśnił, że „nieco ponad tydzień temu, po ostatnim posiedzeniu Sejmu”.

„Kiedy tylko dowiedziałem się o tym, że wniosek wpłynął, poleciłem, by rozszerzyć porządek poniedziałkowego posiedzenia właśnie o ten punkt” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj