fot. PAP/Piotr Nowak

S. Kaleta: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie opowiedział się za warszawskimi urzędnikami w sprawie reprywatyzacji

Wojewódzki Sąd Administracyjny kolejny raz stanął po stronie warszawskich urzędników – powiedział szef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, odnosząc się do sprawy dawnej Siennej 29.

W czwartek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w decyzję komisji reprywatyzacyjnej w sprawie placu Defilad 1, czyli dawnej Siennej 29.

Sebastian Kaleta w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zapowiedział, że komisja weryfikacyjna złoży skargę kasacyjną w tej sprawie.

– To jest jedna z kluczowych reprywatyzacji na jednej z najdroższych działek w Warszawie, na której można postawić ponad 200 metrowy wieżowiec, czyli jest ona warta grubo ponad 100 mln złotych, a została nabyta praktycznie za bezcen. Wojewódzki Sąd Administracyjny kolejny raz stanął po stronie warszawskich urzędników, którzy doprowadzili do tej reprywatyzacji. W niektórych ustępach uzasadnienia wyroku jawią się oceny sądu, który kwestionuje i inaczej interpretuje kompetencje komisji niż – w mojej opinii – chciał tego ustawodawca, dlatego też po otrzymaniu wyroku pisemnego z uzasadnieniem, skierujemy skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego – powiedział Sebastian Kaleta.

Sprawa działki przy dawnej ul. Siennej 29, która obecnie ma adres plac Defilad 1, była jedną z pierwszych rozstrzygniętych przez komisję weryfikacyjną.

Na początku sierpnia 2017 r. komisja uchyliła decyzję wydaną z upoważnienia prezydent Warszawy co do tej działki i odmówiła przyznania prawa użytkowania wieczystego biznesmenowi Maciejowi M.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl