fot. PAP/Radek Pietruszka

S. Kaleta: S. Neumann na opublikowanych nagraniach używa języka zbliżonego do języka mafii

Sławomir Neumann na opublikowanych nagraniach używa języka zbliżonego do języka mafiiocenił wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Polityk odniósł się do ujawnionych przez TVP Info nagrań, na których słychać szefa klubu POKO.

Chodzi o spotkanie Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa, które miało miejsce pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Wkrótce mają powstać listy przed wyborami samorządowymi.

Sławomir Neumann jest niezadowolony z sytuacji w mieście – podało TVP Info. Na nagraniach polityk w wulgarny sposób odniósł się do mieszkańców Tczewa – miejscowości wchodzącej w skład okręgu, z którego startuje do Sejmu. Na nagraniu nie brakuje obraźliwych i wulgarnych sformułowań.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zwrócił uwagę na inny aspekt nagrań, czyli powoływanie się na wpływy.

Pan poseł Neumannw swoim oświadczeniu wobec lokalnego polityka POgwarantuje, że sprawy dotyczące polityków PO nie spotkają się z rozstrzygnięciem sądowym, jeśli akty oskarżenia przez prokuraturę będą kierowane. Niewątpliwie treść tych nagrań będzie wnikliwie analizowana również pod kątem ewentualnej odpowiedzialności pana Neumanna, aczkolwiek w tym momencie za wcześnie jest o tym mówić, bo przecież są przepisy kodeksu karnego, które mówią o powoływaniu się na wpływy – zaznaczył Sebastian Kaleta.

Szef klubu PO-KO nawiązał na nagraniach także do sytuacji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zginął na początku tego roku. Mówiąc o problemach z prawem kandydatów PO, Neumann tłumaczył działaczom, że ewentualne zarzuty nie zaszkodzą politykom opozycji, bo będą traktowane przez wyborców jako ataki Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród wymienionych jest właśnie nieżyjący już prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

–  Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – mówił na taśmach Sławomir Neumann.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl