PAP/Jakub Kamiński

[TYLKO U NAS] S. Kaleta: Trudno wierzyć w obietnice R. Biedronia, skoro nie zrealizował ich wcześniej w Słupsku

Robert Biedroń rzeczywiście rzuca na wiatr bardzo bogate obietnice. Nie zrealizował głównych postulatów, które obiecywał przed wyborami – nie budował nowych żłobków, nie zlikwidował straży miejskiej, co obiecywał. W związku z tym ciężko na poważnie brać jego deklaracje – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja kandydat Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego z okręgu warszawskiego Sebastian Kaleta.

Krzysztof Śmiszek, partner Roberta Biedronia, otrzymał pierwsze miejsce na liście jego partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do tej pory zasłynął jedynie z zapowiedzi kar więzienia wobec tych, którzy będą krytykować homoseksualistów.

– Gdyby osoba bardzo bliska osoby z innej partii, na przykład małżonek, wystartowała jako lider partii z okręgu, w którym nie prowadzi aktywności publicznej, byłoby to podniesione jako swego rodzaju nepotyzm. Więcej po Robercie Biedroniu i jego partii nie mogliśmy się spodziewać. Bardzo niebezpieczne słowa wynikające z działalności pana Śmiszka polegają na tym, że powiedział, że osoby, które są przeciwne lub krytykują środowiska homoseksualne jako uprzywilejowane w społeczeństwie, mogą być karane więzieniem. To jest niebezpieczne i antywolnościowe – podkreślił Sebastian Kaleta.

Wśród postulatów partii Wiosna są między innymi 500 plus na każde dziecko, minimalna emerytura 1600 złotych brutto, 30-dniowy limit oczekiwania na wizytę u lekarza-specjalisty czy zapewnienie 250 tys. miejsc w żłobkach i przedszkolach.

– Robert Biedroń rzeczywiście rzuca na wiatr bardzo bogate obietnice. Jednak, żeby zweryfikować jego wiarygodność wystarczy spojrzeć na jego pracę jako prezydenta Słupska. Nie zrealizował głównych postulatów, które obiecywał przed wyborami – nie budował nowych żłobków, nie zlikwidował straży miejskiej, co obiecywał. W związku z tym ciężko na poważnie brać jego deklaracje – wskazał kandydat Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego z okręgu warszawskiego.

RIRM

drukuj