S. Kaleta: Decyzja ws. działki przy PKiN – prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie działki przy Pałacu Kultury i Nauki pod dawnym adresem Sienna 29 – powiedział członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta

Gość „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam zaznaczył, że stanie się tak, jeśli komisji uda się do końca przeanalizować dokumenty i dopełnić wszelkich formalności związanych z tym postępowaniem.

Sebastian Kaleta wskazał, że skala patologii przy tej reprywatyzacji jest widoczna gołym okiem.

– Co najbardziej zastanawiające: do połowy tej działki sąd zgodził się, by pan Maciej M., który obecnie przebywa w areszcie z zarzutami właśnie o tę sprawę, nabył roszczenia do tej działki za zaledwie 340 tys. zł – za nieruchomość wartą 100 mln zł – połowa udziału, to 50 mln zł, czyli za coś wartego 50 mln, sąd powiedział, że można zapłacić 340 tys. zł. (…) Będziemy analizować pod kątem prawa, czy ta reprywatyzacja była zgodna z prawem, natomiast nie można przejść obojętnie wobec tego, że sąd pozwolił na tego rodzaju transakcję – powiedział Sebastian Kaleta.

W minionym tygodniu komisja weryfikacyjna badała sprawę działki której dawny adres to Sienna 29. Po raz czwarty nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz – za co ukarano ją kolejną grzywną, w wysokości 3 tys. zł.

Sprawa Siennej 29 wiąże się z nieodległą działką pod dawnym adresem Chmielna 70. W czwartek komisja weryfikacyjna zdecydowała o uchyleniu decyzji reprywatyzacyjnej w sprawie Chmielnej.

RIRM

drukuj