fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] S. Kaleta: Rafał Trzaskowski zachowuje się niedojrzale, odrzucając pomoc rządu ws. awarii oczyszczalni „Czajka”

Prezydent Warszawy zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie, ponieważ od razu, kiedy władze państwowe uzyskały informacje na temat tej awarii, zaproponowały pomoc. Atakowanie rządu za to, że chce nieść pomoc jest kuriozalne – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich – Sebastian Kaleta.

We wtorek doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Nieczystości skierowano do drugiego kolektora, który z czasem również przestał funkcjonować. W tej sytuacji zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły. O problemie władze stolicy poinformowały dopiero w środę. W czwartek konferencję prasową w tej sprawie zwołał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Mamy do czynienia z gigantyczną awarią. Ścieki z całej lewobrzeżnej Warszawy płyną Wisłą. Płyną od środy rano, a awaria wydarzyła się we wtorek o godz. 5.00 nad ranem. Dopiero po 30 godzinach Rafał Trzaskowski raczył poinformować wojewodę, że coś się dzieje. Prezydent Warszawy zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie, ponieważ od razu, kiedy władze państwowe uzyskały informacje na temat tej awarii, zaproponowały pomoc. Atakowanie rządu za to, że chce nieść pomoc jest kuriozalne. Gdyby od razu poinformował rząd o tej awarii, to być może jej skutki byłyby teraz mniejsze – podkreślił Sebastian Kaleta.

Jednym z zarzutów prezydenta Warszawy było wskazanie na to, że rząd PiS nie chce współpracować.

– Nie jest to prawda, skoro minister Kowalczyk zaproponował udzielenie pomocy, a minister Błaszczak wsparcie wojska. Reakcja Rafała Trzaskowskiego jest emocjonalna i nerwowa. Kluczowe jest to, że jeśli poinformował rząd dopiero po 30 godzinach, to świadczy to o tym, że tej pomocy nie chciał. Mam nadzieję, że zacznie zachowywać się jak dojrzały człowiek – wskazał wiceminister sprawiedliwości.

Awaria oczyszczalni jest dość zaskakująca, bo została ona otwarta dopiero 6 lat temu.

– Została otwarta z wielką pompą. Ze wszystkimi instalacjami kosztowała niemal 4 mld złotych. Po sześciu latach tak wielka inwestycja i tak wielka awaria? Na pewno przyjdzie czas na dyskusje, czy nie popełniono błędów przy tej inwestycji lub w nadzorze nad tą infrastrukturą – zaznaczył.

– Rząd bardzo wyraźnie daje znać, że chce pomóc w walce z przyczynami i skutkami tej awarii – dodał.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Sebastiana Kalety można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl