Rzeszów: Marsz dla Życia i Rodziny

W Rzeszowie odbędzie się dziś Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku z powodu pandemii wydarzenie będzie miało zmienioną formę. W godzinach między 8.00 a 17.00 w rzeszowskim kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej między Mszami św. nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu.


Wierni będą się modlić w intencji życia dzieci nienarodzonych. To odpowiedź na wszystkie ataki ze strony zwolenników tzw. aborcji i przeciwników Kościoła. Uczestnicy tegorocznego zmienionego Marszu dla Życia i Rodziny będą też mogli symbolicznie uderzyć w dzwon „Głos Nienarodzonych”, zlokalizowany w Parku Papieskim.

Ks. Jan Kobak, duszpasterz rodzin diecezji rzeszowskiej, wskazuje, że będzie to świadectwo wiary, radości i życia.

Zachęcam, żeby było to takie zjednoczenie naszej postawy z głosem tych, którzy nie mogą mówić, a o których życie chodzi, z głosem nienarodzonych. „Uderzając” w dzwon warto zrobić sobie zdjęcie i wysłać na naszą stronę Facebook’ową, abyśmy mogli dać wspólnie świadectwo, byśmy mogli pokazać światu naszą radość życia, afirmację życia, obronę wobec rodziny, nasze poparcie dla tego, co najważniejsze. Zachęcam także wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć fizycznie – nawet w taki sposób w tym wydarzeniu – aby włączyć się przez modlitwę. O godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy Koronką Miłosierdzia czy na Różańcu – podkreśla duchowny.

Patronat honorowy nad Marszem Życia i Rodziny w Rzeszowie objął ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Organizatorami wydarzenia są Fundacja „Życiu Tak” i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

RIRM

drukuj