fot. Tomasz Strąg

„Do Rzeczy”: O. Tadeusz Rydzyk CSsR zrobił dla relacji polsko-żydowskich bardzo wiele

„Za sprawą dyrektora Radia Maryja lewica w Polsce traci monopol na budowanie relacji polsko-żydowskich” – czytamy w artykule pt. „Łamanie lodów, czyli gambita o. Rydzyka” w tygodniu „Do Rzeczy”.

Redaktor Piotr Semka opisuje w tekście atak, jaki środowiska liberalno-lewicowe przypuściły ostatnio na o. Tadeusza Rydzyka. Paradoksalnie, źródłem tego ataku są inicjatywy mające upamiętniać Polaków ratujących w czasie wojny Żydów – 26 listopada w Toruniu odbyła się międzynarodowa konferencja „Pamięć i nadzieja” poświęcona Polakom ratującym Żydów.

Niektórym mediom nie podoba się fakt, że założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam zacieśnia stosunki z izraelskim rządem oraz Jonnym Danielsem, założycielem Fundacji „From the Depths”, którego historia została opisana w tekście.

Według autora artykułu w tygodniku „Do Rzeczy”, został złamany monopol – dotychczas to organizacje i media związane z lewicą chlubiły się swoją proizraelskością.

Tymczasem to o. Tadeusz Rydzyk, któremu często przypisywano nieprawdziwy antysemityzm, zrobił ostatnio dla relacji polsko-żydowskich bardzo wiele.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj