fot. PAP/Marcin Obara

„Rzeczpospolita”: PiS sięga po młodych

Nowe propozycje i konsultacje przez najbliższe tygodnie. PiS chce zawalczyć jesienią o najmłodsze pokolenie pomysłami, które mają ułatwić życie – informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy, ogłoszony we wtorek program zerowego PIT dla młodych ludzi jest pierwszą z całego szeregu propozycji, które partia rządząca ma zaprezentować młodym obywatelom przed jesiennymi wyborami. Z informacji „Rz” wynika, że zarówno podczas konwencji programowej w Katowicach na początku lipca, jak i jesienią PiS ma dużo uwagi poświęcić młodym wyborcom.

„W trakcie wakacji odbędzie się program konsultacji propozycji PiS na jesień. Wspomniał o tym już premier Mateusz Morawiecki w trakcie swojego wtorkowego wystąpienia przy okazji omówienia programu zerowego PIT. PiS chce mieć szerokie poparcie dla swoich propozycji, stąd program konsultacji społecznych. Młodzi to jedna z grup wyborców, które zostały przez PiS uznane za priorytetowe już przy konstruowaniu >>piątki Kaczyńskiego<<„ – pisze dziennik.

Jak się dowiedziała „Rz”, będą to propozycje mające ułatwić życie młodym ludziom, zarówno pracującym, jak i studentom. Propozycje nie mają się wiązać z dużymi kosztami dla budżetu państwa. Drugą sprawą mają być zmiany długoterminowe, jak cyfryzacja i jej dostosowanie do potrzeb nowych pokoleń.

„Politycy obozu rządzącego deklarują, że poświęcali dużo uwagi młodym ludziom w trakcie badań elektoratu. – Mamy zbadane ich oczekiwania społeczne. Są cztery nowe roczniki, które weszły na arenę polityczną. Trzeba zahamować ich wyjazdy z Polski – mówił w środowym programie #RZECZoPRAWIE prof. Waldemar Paruch, szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych” – informuje gazeta.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl