Rzecznik rządu: Premier przypomniała ministrom, że nie ma miejsca na wolne elektrony

Premier Beata Szydło przypomniała wszystkim ministrom, że jesteśmy jedną drużyną; nie ma absolutnie miejsca na wolne elektrony, na indywidualne ambicje i kariery – powiedział po spotkaniu szefowej rządu z członkami jej gabinetu rzecznik rządu Rafał Bochenek.

„Było to spotkanie organizacyjne, narada techniczna, która co jakiś czas tutaj w kancelarii premiera jest (…) przez panią premier organizowana” – mówił.

„W trakcie tego spotkania pani premier zwracała uwagę na kilka rzeczy, przede wszystkim przypomniała wszystkim ministrom, że jesteśmy jedną drużyną, która pracuje na jednym programie i ma jeden wspólny cel. Nie ma absolutnie miejsca na wolne elektrony, na jakieś indywidualne ambicje, na indywidualne kariery. Najważniejszy jest interes zbiorowy” – podkreślił Bochenek.

Podczas spotkania z ministrami i wiceministrami premier Beata Szydło poruszyła kwestię dyscypliny legislacyjnej i medialnej; jeśli chodzi o dyscyplinę medialną to najważniejszy jest umiar i powściągliwość – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

„Jest to kwestia dyscypliny legislacyjnej, jak i dyscypliny medialnej” – powiedział.

Jak dodał, jeśli chodzi o dyscyplinę legislacyjną premier Szydło przypomniała ministrom o najważniejszych zapisach w tym względzie w Regulaminie Rady Ministrów.

„O terminowości, o zasadach wnoszenia aktów legislacyjnych, zasadach przeprowadzania konsultacji” – zaznaczył.

„Jeśli natomiast chodzi o dyscyplinę medialną, to bardzo ważne jest to, by ministrowie nie zapominali, że najważniejsza jest praca w resortach” – dodał.

„Jeśli chodzi o ich aktywność medialną najważniejsze jest to, aby zachowywać przede wszystkim umiar i powściągliwość” – powiedział rzecznik rządu.

„Rząd Beaty Szydło realizuje bardzo ambitny program, który polega na wdrożeniu wielu reform, które od lat były społecznie oczekiwane przez wielu Polaków, przez różne grupy społeczne. To jest program ambitny, czasami te reformy również są przez to trudniejsze w realizacji” – powiedział Bochenek na konferencji prasowej po spotkaniu premier Szydło z ministrami i wiceministrami.

Jak ocenił, „nie myli się ten, kto nic nie robi”.

„Potknięcia się zdarzają, ale z tych potknięć wyciągamy wnioski” – zadeklarował Bochenek.

„Chcemy skutecznie realizować program, o którym mówiliśmy Polakom w trakcie kampanii wyborczej i cały czas oczywiście to robimy” – podkreślił rzecznik rządu.

Jak dodał, spotkanie premier Szydło z ministrami, to również apel do dziennikarzy, aby skończyć dyskusję o rekonstrukcji rządu.

„Dzisiaj nie jest czas na rekonstrukcję (rządu), ale przede wszystkim jest czas na dyscyplinę, o tym wszyscy powinniśmy pamiętać i pani premier Szydło również przypomniała o tym swoim ministrom, którzy pojawili się na spotkaniu” – powiedział Bochenek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl