fot. PAP/Tomasz Gzell

Rzecznik rządu o spocie Hołowni: Celowa próba wywołania skandalu

Rzecznik rządu Piotr Muller ocenił, że spot Szymona Hołowni to celowa próba wywołania skandalu. W zaprezentowanym filmiku inaugurującym kampanię prezydencką Hołowni padają m.in. słowa: „Będziemy walczyć o każde drzewo. Nie tylko o jedno”. W tym czasie na filmie pokazana jest brzoza, a następnie przelatujący papierowy samolocik.

Politycy różnych ugrupowań skrytykowali to nagranie. Ocenili, że pojawiły się aluzje do katastrofy smoleńskiej. Piotr Muller wskazał, że spot Hołowni to mowa nienawiści.

– To jest po pierwsze jakaś fala obrazów z różnych rzeczywistości plus naprawdę działanie czy próba wywołania jakiegoś skandalu. Zresztą sztabowcy Szymona Hołowni są dobrym zapleczem Donalda Tuska, widać, że sprawdzone metody. Pasowałoby to dokładnie ujęte w słowach lewicowych jako „mowa nienawiści”. Myślę, że jakby ktoś chciał zdefiniować, to w niektórych tych momentach taka „mowa nienawiści” się tam pojawia – wskazał rzecznik rządu.

Po fali krytyki Szymon Hołownia przeprosił za swój spot wyborczy. Poinformował tez, że wycofuje go ze swoich kampanijnych materiałów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl