fot. twitter.com/PiotrMuller

P. Müller: Nord Stream 2 to włożenie pistoletu do rąk W. Putina i wymierzenie go w Europę Środkowo-Wschodnią

Uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 to tak jak włożenie pistoletu do rąk prezydenta Rosji i wymierzenie tego pistoletu w Europę Środkowo-Wschodnią – powiedział dziś rzecznik rządu, Piotr Müller, który był gościem „Radia Gdańsk”.

„Zobaczmy jak wygląda kwestia Nord Stream 2, nowego gazociągu, które de facto stałby się nową bronią w rękach Władimira Putina. Uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 to tak jak włożenie pistoletu do rąk Władimira Putina i wymierzenie tego pistoletu w Europę Środkowo-Wschodnią. Wszyscy o tym wiedzą” – powiedział rzecznik rządu.

Podkreślił, że właśnie z tego powodu polski rząd głośno domaga się, aby nie doszło do uruchomienia Nord Stream 2.

„Pan premier rozmawiał w poniedziałek z premier Estonii na ten temat. Wczoraj też premier Łotwy był u nas w Warszawie i też o tym rozmawialiśmy. Wiemy doskonale, że ewentualne otwarcie gazociągu to jest po prostu danie dodatkowej szansy grożenia Europie destabilizacją energetyczną, nie tylko Polsce, ale przede wszystkim Ukrainie, która mogłaby być z dnia na dzień, w jedną godzinę wyłączona, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne. Polska na szczęście ma chociażby terminal LNG” – dodał Piotr Müller.

Rzecznik rządu był też pytany o sprawę powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie podsłuchów i inicjatywę w tej sprawie Pawła Kukiza.

„Co do Pawła Kukiza, to wierzę w jego szczere i dobre intencje, natomiast wiem o tym, że tych szczerych i dobrych intencji nie ma w przypadku Platformy Obywatelskiej. Dlatego jesteśmy przeciwko tej komisji, bo wiemy, że będzie ona spektaklem politycznym, a nie rzeczywistym gremium, gdzie można byłoby cokolwiek wyjaśnić” – ocenił.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl