Rzecznik PSP: już ponad 19 tys. interwencji strażaków po wichurach

19,2 tys. razy interweniowali strażacy od czwartku w związku z opadami deszczu i silnym wiatrem – poinformował w sobotę rano PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Jak dodał, w nocy prądu nie miało ponad 200 tys. odbiorców.

Z danych przekazanych przez policję i straż pożarną wynika, że od czwartku w wyniku wichur zginęły dwie osoby.

Liczba osób rannych wzrosła z 38 do 45. W tym jest 11 strażaków” – powiedział Paweł Frątczak.

Najwięcej pracy strażacy mają w czterech województwach: wielkopolskim (4,2 tys. interwencji), łódzkim (3,2 tys.), dolnośląskim (2,4 tys.) i lubuskim (2 tys.). Interwencje dotyczą przede wszystkim połamanych drzew oraz uszkodzonych i zalanych budynków.

Silny wiatr uszkodził 1770 budynków, w tym ponad tysiąc, to budynki mieszkalne” – powiedział rzecznik PSP.

W działania ratownicze w całym kraju zaangażowanych było w sumie ponad 83 tys. strażaków PSP i OSP wyposażonych w prawie 20 tys. pojazdów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl