fot. pixabay.com

Rzecznik MŚP: Polskim przedsiębiorcom potrzebna jest deregulacja

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, podkreślił, że polskim przedsiębiorcom potrzebna jest deregulacja. Jak zauważył, dziś jeden przepis jest uchylany, a dochodzą dwa następne.

W Sejmie ma być powołana specjalna komisja, która zajmie się deregulacją w obszarze działalności gospodarcze – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki [więcej].

 

Takie działania mają na celu uelastycznienie przepisów ograniczających funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Adam Abramowicz liczy, że komisja zajmie się m.in. jednym z punktów tzw. Dziesiątki Rzecznika MŚP. Chodzi o zniesienie obciążeń biurokratycznych dla mikroprzedsiębiorców.

– Żeby było to skuteczne, komisja powinna sprawdzić, co jest niepotrzebne i zbędne, a następnie to wykreślić. Powinna wpisać, że przynajmniej dla mikroprzedsiębiorców nie wolno wprowadzać już tych obowiązków – mówił Adam Abramowicz.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zauważył, że podobne przepisy dla najmniejszych firm funkcjonują już w zachodnich państwach, m.in. w Wielkiej Brytanii. Polska jest jednym z krajów, które posiadają złożone przepisy dotyczące prowadzenia firm – wynika z raportów przygotowanych przez międzynarodowe podmioty zajmujące się zarządzaniem i optymalizacją podatków.

RIRM

drukuj