fot. pixabay.com

Rzecznik MŚP: Musimy zachęcać młodych, aby przejmowali działalność gospodarczą od rodziców

Coraz trudniej zachęcać młodych, aby przejmowali działalność gospodarczą od rodziców, ale musimy to robić – powiedział we wtorek Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, podczas czwartej edycji Dnia Przedsiębiorcy w Łodzi.

IV Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy obchodzony jest w ramach trzydniowego XVI Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2023.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele przedsiębiorców oraz m.in.  instytucji rządowych i samorządowych rozmawiali o przyszłości małej i średniej działalności gospodarczej w Polsce.

„Coraz trudniej zachęcać młodych, aby przejmowali działalność gospodarczą od rodziców, ale musimy to robić – powiedział we wtorek  Abramowicz podczas konferencji prasowej.

„Mamy dyskusje panelowe dotyczące sukcesji, a także ustawy o fundacjach rodzinnych, która właśnie weszła w życie” – podkreślił i dodał, że w tym roku nagroda Rzecznika MŚP za szybkie przeprowadzenie tej ustawy przez fazę legislacyjną przypadła ministrowi rozwoju i technologii, Waldemarowi Budzie.

XVI Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2023 jest organizowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

„Takie spotkania to zawsze stworzenie możliwości dialogu między różnymi instytucjami, co w sferze gospodarczej i w obecnej sytuacji na świecie jest bardzo ważne” – powiedział marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber.

XVI EFG to trzydniowy cykl wydarzeń skupionych wokół biznesu, nauki, innowacji i życia publicznego, które w tym roku mają dotyczyć wyzwań, jakie przed polską gospodarką stawia sytuacja geopolityczna. Tegoroczne Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi zakończy się w środę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl