Fot. PAP/Grzegorz Momot

Śmiertelny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Słowaccy ratownicy odnaleźli ciało Polaka, który – jak ustalili – spadł z wysokości kilkuset metrów w Tatrach. Zaginięcie mężczyzny zgłosił jego brat.

Jak poinformowała we wtorek Horska Zachranna Służba, obywatel Polski w poniedziałek zgłosił zaginięcie brata, który miał przebywać w Dolinie Batyżowieckiej  i planował wejść na grzbiet górski. Ratownicy udali się w ten rejon śmigłowcem.

„Niestety, w wyniku upadku z wysokości kilkuset metrów doznał śmiertelnych obrażeń. Ciało zmarłego ratownicy przetransportowali do wioski Zdziar, gdzie przekazali słowackiej policji i służbie pogrzebowej” – przekazała Horska Zachranna Służba.

To drugi w tym tygodniu śmiertelny wypadek Polaka w Tatrach. W poniedziałek Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że z przełęczy Zawrat spadła kobieta, która nie przeżyła upadku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl