fot. PAP/Roman Jocher

Rzecznik MŚP chce rozszerzenia wsparcia dla szkół tańca i fryzjerów

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców chce uwzględnienia w ustawie o wsparciu sektorowym poszkodowanych przez epidemię szkół tańca i fryzjerów – poinformowało w piątek biuro Rzecznika MŚP.

Biuro Rzecznika MŚP przypomniało, że już 27 października br. rzecznik przekazał przewodniczącej sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej posłanki Urszuli Ruseckiej (PiS) swoje uwagi do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w których zakwestionował ograniczenie wsparcia jedynie dla niektórych branż zdefiniowanych poprzez kody PKD.

Wskazał również na nieuwzględnienie PKD właściwego dla m.in branży fryzjerskiej czy szkół tańca – czytamy.

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz proponuje odejście od zasady wspierania branż, z jedynie określonym kodem PKD, a pozostawieniem jedynie warunku limitu spadku przychodów.

„W przypadku utrzymania ograniczenia co do kodów PKD, należy uwzględnić PKD właściwe dla m.in branży fryzjerskiej czy szkół tańca” – wskazał.

Według Rzecznika, ustawa jest potrzebna, lecz niewystarczająca z zakresie pomocy dla przedsiębiorców.

„Dlatego ustawa ta musi być jedynie początkiem systemowego wsparcia dla przedsiębiorstw, poszkodowanych przez epidemię. Zwolnienie z ZUS oraz świadczenie postojowe na jeden miesiąc nie rozwiąże problemów zamkniętych firm” – zaznaczył.

Adam Abramowicz dodał, że w obecnej sytuacji przygotowywane wsparcie musi być także „bardzo wyraźnym sygnałem” dla przedsiębiorców, że ich los nie jest obojętny sprawującym władzę i nie są proponowane jedynie rozwiązania doraźne.

„Dlatego poszczególne rodzaje wsparcia nie powinny być przewidywane jedynie na 1 miesiąc, dla wąskiej grupy przedsiębiorców” – dodał Abramowicz.

Ponadto Rzecznik wskazał, że wsparciem objęci powinni być także przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność po 1 grudnia 2019 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl