fot. flickr.com

Rząd zapłaci producentom kwiatów 20 zł za chryzantemę doniczkową i 3 zł za ciętą; przeznaczone na ten cel jest 180 mln zł

20 zł za chryzantemę doniczkową i 3 zł za ciętą – tyle Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapłaci producentom tych kwiatów w ramach wsparcia finansowego.

Wnioski o wsparcie należy składać do najbliższego piątku. Na pomoc mogą liczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, którym zagraża utrata płynności finansowej.

Agencja odkupi kwiaty od producentów, którzy posiadają co najmniej 50 sztuk chryzantem na sprzedaż, według stanu na dzień złożenia wniosku. W przypadku kwiatów ciętych minimalna wymagana liczba wynosi 200.

Wiceminister rolnictwa, Ryszard Bartosik, wskazał, że rząd nie zostawi producentów kwiatów bez pomocy.

– Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego rząd przekazuje 180 mln zł na pomoc dla producentów chryzantem i kwiatów. Te środki zostaną przeznaczone w związku z zamknięciem cmentarzy i brakiem możliwości sprzedaży kwiatów przez producentów. Będziemy płacić 20 zł za doniczkę chryzantem, 3 zł za kwiaty cięte. Jest to natychmiastowa reakcja rządu – powiedział minister Ryszard Bartosik.

Pomoc producentom chryzantem będzie wypłacana do 31 grudnia 2020 r. na podstawie złożonych przez nich dokumentów.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ARiMR.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl