Rząd sprzedaje spółkę H. Cegielski

Rząd Donalda Tuska sprzedaje spółkę H. Cegielski z Poznania. Resort Skarbu Państwa chce zbyć ponad 90 proc. akcji przedsiębiorstwa. Zapisy na walory spółki przyjmuje firma DGA, która doradza Ministerstwu Skarbu przy sprzedaży.

Związkowcy nie są zdziwieni sprzedażą, jak mówią, po likwidacji przez Rząd PO-PSL przemysłu stoczniowego w Polsce przyszedł czas na nas. Oczekujemy na inwestora branżowego z przemysłu metalowego podkreśla Tadeusz Pytlak szef zakładowej „Solidarności’.

– Rząd likwiduje nie tylko przemysł stoczniowy, ale pozostały też i w tym kierunku to wszystko idzie. Załoga już się skurczyła, w spółce matce zostało chyba tylko 569 pracowników. Oczekujemy teraz na inwestora. Nie ukrywam, że przygotowaliśmy pakiet gwarancji socjalnych, który dotyczy zabezpieczenia interesów pracowniczych. Jest pięć Związków Zawodowych, one wspólnie to wynegocjowały, podpisały i czekamy na inwestora, który by tutaj przyszedł i będziemy rozmawiać na temat pakietu gwarancji socjalnej – powiedział Tadeusz Pytlak.

Cegielski produkuje wysokoprężne silniki dwusuwowe stosowane do napędów statków a także w elektrowniach, dmuchawy powietrza, sprężarki tłokowe i wirnikowe oraz części zamienne. Świadczymy również usługi jak i obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Tymczasem jutro mija 200 rocznica urodzin Hipolita Cegielskiego – nauczyciela, filologa, przemysłowca, wydawcy i działacza społecznego, jednego z najwybitniejszych Wielkopolan. Obecny rok decyzją Sejmu, jest rokiem Hipolita Cegielskiego.

On jak i jego następcy uważali, że o Polskę należy walczyć nie bronią, ale pracą organiczną u podstaw, zwłaszcza w byciu konkurencyjnym i lepszym od zaborców.

 

Wypowiedź Tadeusza Pytlaka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl