fot. PAP/Leszek Szymański

Rząd przyjął projekt dotyczący wakacji kredytowych

Rząd przyjął projekt ustawy przedłużającej na przyszły rok wakacje kredytowe dla posiadaczy kredytów hipotecznych. Skorzysta z tego ponad milion osób.

Wakacje kredytowe obowiązują od połowy 2022 roku. Od tego czasu kredytobiorcy mogli zawiesić spłatę czterech rat kredytu mieszkaniowego w ciągu roku. Z analizy sytuacji kredytobiorców wynika, że rata pomimo obniżek stóp procentowych nadal jest znacząco wyższa od tej zawieranej na początku kredytu.

Decyzja o przedłużeniu wakacji kredytowych zapadła już przed wyborami – wskazał minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda.

– Kontynuowanie wakacji kredytowych dla grupy ponad miliona osób jest koniecznością. Proponujemy w szczegółowych rozwiązaniach, żeby większość osób, które mają kredyt do 400 tys., mogły skorzystać z projektu bez kryteriów – zaznaczył Waldemar Buda.

Co więcej, gdy kwota kapitału będzie wyższa niż 400 tys. złotych, ale nie wyższa niż 800 tys. złotych, zawieszenie spłaty również będzie możliwe, gdy koszt raty kredytu wraz z odsetkami przekracza 50 proc. miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl