fot. PAP/Andrzej Lange

31 mln zł trafi na „Konwersję cyfrową domów kultury”

„Konwersja cyfrowa domów kultury” wpisuje się w program Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, a na jego realizację przeznaczono 31 mln zł. Celem jest przygotowanie placówek do przeniesienia ich działań do sieci. Szczegóły projektu w tej sprawie zaprezentowali dziś na wspólnej konferencji prasowej wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz wiceszef resortu funduszy Waldemar Buda.

W założeniach projektu przewidziano szkolenia oraz doposażenie placówek kultury w niezbędny sprzęt.

Wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że program będzie stanowił dodatkowe wsparcie polskiej kultury po okresie pandemicznym. Zaznaczył, że skorzystają z niego przede wszystkim mniejsze miejscowości.

– Chcielibyśmy, żeby ten program objął ok. 200 ośrodków kultury w całym kraju, głównie w małych miejscowościach, bo tak są ustawione kryteria programu. Natomiast cały program to jest 31 mln zł. Granty będą mniej więcej do 200 tys. i na dwa główne cele: na szkolenia i na – krótko mówiąc- infrastrukturę, czyli na zakup odpowiednich nośników elektronicznych, odpowiednich urządzeń, które cyfryzację wspierają – dodał Piotr Gliński.

Program będzie realizowany od lipca tego roku do czerwca 2022 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl