Rząd podejmie dziś stanowisko ws. Brexitu

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu podejmie stanowisko w związku z negocjacjami ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Polskie stanowisko zostanie przyjęte na kilka dni przed jubileuszowym szczytem Unii Europejskiej w Rzymie z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich. Obchody będą przebiegały pod znakiem tzw. Brexitu. Premier Theresa May zapowiedziała uruchomienie art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej w przyszłym tygodniu.

Podczas szczytu zostanie przyjęta wspólna deklaracja ws. przyszłego kształtu Unii Europejskiej. Rząd chce przedstawić swoje propozycje nt. Brexitu – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Takie stanowisko – jako polską propozycję do stanowiska Rady Europejskiej w toku negocjacji Unii z Wielką Brytanią – będziemy chcieli przedłożyć Radzie Europejskiej. To będzie nasz polski wkład w stanowisko unijne na temat tego, jak cała procedura wyjścia i proces negocjacji powinien przebiegać – wyjaśnił Rafał Bochenek.

W czerwcu ubiegłego roku blisko 52 proc. obywateli Wielkiej Brytanii opowiedziało się za opuszczeniem struktur UE. Nie wszystkie regiony wchodzące w skład Zjednoczonego Królestwa chcą tzw. Brexitu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl