Rząd milczy ws. Lasów Państwowych

Do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz trafiła dziś kolejna tura  podpisów w obronie Lasów Państwowych.

Mimo że ilość wymaganych podpisów jest wystarczająca, aby rozpocząć procedurę związaną z referendum w tej sprawie,  organizatorzy wciąż otrzymują kolejne.

Podpisy zbierane są dalej, z intensywnością mniej więcej 1000 podpisów w ciągu jednego dnia. W dniu dzisiejszym kolejne kilkadziesiąt podpisów zostało złożonych do pani marszałek mimo tego, że powiadomiła nas już, że ilość zebranych podpisów jest wystarczająca, aby rozpocząć procedury  związane z referendum. Zebraliśmy prawie 2,5 mln podpisów, a może już ponad, ponieważ ciągle je liczymy. Rząd jednak zupełnie na to nie reaguje. Chcemy, aby zastanowił się nad tym, co dalej z Lasami Państwowymi – mówił prof. Jan Szyszko, były minister środowiska.

W maju Komitet Założycielski stworzony z członków Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski oraz Grupa Inicjatywna złożył wniosek o referendum ws. przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi. Zebrano wówczas pod dokumentem ponad 2 mln podpisów.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl