Ruszyła rozprawa ws. haniebnego tekstu niemieckiej gazety

W Warszawie rozpoczęła się rozprawa przeciwko niemieckiemu dziennikowi „RheinZeitung”. Chodzi o artykuł opublikowany w gazecie 27 stycznia 2014 roku, w którym użyto sformułowania „polski obóz zagłady”.

Pozew w tej sprawie złożył Związek Polaków w Niemczech „Rodło”.

Józef Galiński, członek Rady Naczelnej Związku, podkreśla, że kłamliwy tekst ukazał się w dniu 69. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Jest to druga gazeta, którą oskarżamy o to, że fałszywie i oszczerczo oskarża polski naród. Oni uznali, iż Majdanek to jest „polski obóz koncentracyjny”. Co prawda, później sprostowali to, ale oczywiście to było już po interwencji. Chodzi o to, żeby nareszcie polska prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko oszczercom i później skierowała akt oskarżenia do sądu i żeby – dla przykładu – przynajmniej jedna gazeta została ukarana – powiedział Józef Galiński.

Dzisiejsza rozprawa jest już drugim posiedzeniem w tej sprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl