Warszawa: odbył się IV Chrześcijański Kongres Społeczny

W sobotę w Warszawie odbył się IV Chrześcijański Kongres Społeczny. W tym roku towarzyszyło mu hasło „Wolny naród”. Uczestnicy – wśród nich m.in. politycy, publicyści i działacze społeczni – szukali odpowiedzi na pytanie, jaka konstytucja jest potrzebna Polsce.

Goście Kongresu wzięli także udział w debacie pod hasłem „Szacunek i wspólnota: odbudowa solidarności narodowej”.

Europoseł Marek Jurek, prezes Prawicy RP i inicjator wydarzenia podkreślił, że w tym roku Kongres miał szczególny charakter, ponieważ podejmowano tematy dotyczące klimatu życia publicznego i planowanych zmian w Konstytucji.

Mówiliśmy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, że w dzisiejszych czasach, kiedy Polska jest poddana tak silnej presji międzynarodowej, kiedy na stosowanie władzy państwowej taki wpływ mają media, należy tym bardziej utwierdzić w Konstytucji znaczenie praw podstawowych, takich jak prawo do życia. Po drugie, mówiliśmy o tym, że zmiana konstytucji wymaga dobrego klimatu politycznego. Bo łatwo zaproponować zmianę (…), ale co powinno być w konstytucji? Przecież ludzie głoszący najbardziej nam przeciwne poglądy mogą wyjść ze swoimi różnymi inicjatywami. Zmiana konstytucji powinna utwierdzać niekwestionowany charakter najważniejszych zasad społecznych, a nie je relatywizować – wskazał Marek Jurek.

Kongres – jak podkreślają jego organizatorzy – jest platformą porozumienia dla środowisk katolickich i konserwatywnych do stworzenia siły prawicy republikańskiej i katolickiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl