fot. twitter.com

Warszawa: Zatrzymano dilera. W jego mieszkaniu znaleziono 300 gramów marihuany i kilka porcji kokainy

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 24-latka podejrzanego o handel środkami odurzającymi. W jego mieszkaniu znaleziono 300 gramów marihuany i kilka porcji kokainy – poinformowała rzecznik wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Jak przekazała rzecznik wolskiej policji, do zatrzymania 24-latka doszło kilka dni temu.

„Policjanci z wolskiej patrolówki podczas wykonywania czynności służbowych spostrzegli dwóch mężczyzn, którzy przekazywali sobie jakiś pakunek” – powiedziała policjantka.

„Ich zachowanie wskazywało, że <<załatwiają>> jakąś sprawę i chcą to zrobić jak najszybciej, byli zdenerwowani sytuacją i rozglądali się dookoła siebie. Czujni funkcjonariusze widząc co się dzieje, przypuszczali, że doszło do przekazania substancji zabronionych. Okazało się, że czujność ich nie zawiodła i nie pomylili się” – tłumaczyła.

Wskazała, że podczas interwencji okazało się, że 24-letni mężczyzna sprzedawał drugiemu narkotyki. Następnie funkcjonariusze pojechali do mieszkania 24-latka w którym znaleźli ponad 300 gramów marihuany i kilka porcji kokainy poporcjowanych w hermetycznie zamkniętych torebkach foliowych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

„Policjanci udowodnili mu również handel narkotykami. Mężczyzna miał sprzedawać marihuanę po 50 zł za gram. Był już notowany za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu” – podała kom. Marta Sulowska.

Podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzuty dotyczące przygotowania do nielegalnego wprowadzenia w obrót znacznej ilości narkotyków oraz handel środkami odurzającymi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za zarzucany czyn może mu grozić do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj