fot. PAP/Radek Pietruszka

KSP ws. pożaru Warsaw Hub: na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza i biegły z zakresu pożarnictwa

Na miejscu jest nasza grupa dochodzeniowo-śledcza i biegły z zakresu pożarnictwa, aby przeprowadzić oględziny – poinformował w sobotę PAP Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Policja jest też w kontakcie z prokuraturą.

„Od wyników tych oględzin i od wstępnej opinii biegłego będzie zależało, w jakim kierunku dalej będą prowadzone czynności” – powiedział Mrozek.

Poinformował ponadto, że inwestor The Warsaw Hub podjął decyzję o wstrzymaniu do poniedziałku wszelkich prac na budowie biurowca, w którym w piątek wieczorem wybuchł pożar obejmujący kilka pięter.

„Natomiast nadzór budowalny, który był tam po zakończeniu akcji gaśniczej, stwierdził, że w jego bieżącej ocenie nie ma tam zagrożenia katastrofą i prace na tym obiekcie na pewno będą mogły być kontynuowane”- dodał Mrozek.

Pożar na budowie wieżowca The Warsaw Hub wybuchł w piątek około godziny 22.00 i objął 23., 24., 25. i 26. piętro wieżowca The Warsaw Hub budowanego przy rondzie Daszyńskiego w centrum stolicy. Akcja gaśnicza została zakończona w godzinach porannych w sobotę. Brało w niej udział 130 strażaków. Nikomu nic się nie stało.

The Warsaw Hub to kompleks budynków biurowych budowanych w centrum Warszawy. Składa się z trzech wież – dwóch o wysokości 130 m i jednej o wysokości 86 m. W kompleksie o powierzchni użytkowej 113 tys. m kw. mają zostać zlokalizowane biura oraz lokale usługowe i handlowe – w tym hotel. Zakończenie budowy kompleksu jest planowane na 2020 r.

PAP/RIRM

drukuj