fot. pixabay.com

Warszawa: Radni PiS domagają się wyjaśnień ws. opłaty za śmieci

Stołeczni Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta ws. opłaty za śmieci. Zapowiadają, że jeśli do końca dnia warszawski ratusz nie wyjdzie z inicjatywą w tej sprawie, to w piątek złożą stosowny wniosek.

Sprawa dotyczy m.in. wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który w środę częściowo unieważnił obowiązującą od marca zeszłego roku stołeczną uchwałę śmieciową.

Chodzi o ustalenie różnych opłat w zależności od rodzaju zabudowy, w którym znajduje się gospodarstwo domowe, co – zdaniem sądu – naruszyło przepisy.

Radni chcą się m.in. dowiedzieć, jak doszło do takiej sytuacji.

– Błąd polegał na tym, że wprowadzono dwie stawki, podczas gdy ustawa wyraźnie mówiła, że w tym wariancie możliwa do wprowadzenia jest tylko jedna stawka. Jakim cudem miasto, które posiada największy wydział prawny w Polsce i zatrudnia rzeszę prawników oraz kancelarii, zrobiło tak prosty i głupi błąd, który skutkuje nieważnością całej uchwały? Powinniśmy poznać na to odpowiedź – mówi radny Wiktor Klimiuk z Prawa i Sprawiedliwości.

Radni będą się też chcieli dowiedzieć, czy Warszawa zamierza oddać nielegalnie pobranie pieniądze za śmieci, a jeżeli tak, to w jaki sposób zechce pokryć ten ubytek w budżecie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl