W Warszawie odbędzie się spotkanie podkomisji badającej katastrofę smoleńską

10 kwietnia, w siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się publiczne spotkanie podkomisji badającej katastrofę z 2010 roku.

Jak poinformował jej przewodniczący dr Wacław Berczyński spotkanie będzie okazją do przedstawienia wyników dotychczasowych prac podkomisji.

– Jak wszyscy państwo wiecie, spotkaliśmy się w ciągu tego roku z zarzutami, że nie pracujemy, że nie przekazaliśmy wyników i że kosztowaliśmy zbyt dużo. Właśnie w tym celu zapraszam wszystkich na pokazanie naszych wyników. Wykonaliśmy wiele prac i część prac jest zakończona (część bardzo zaawansowanych) będziemy mówili również o naszych planach. Chciałem podkreślić jedną rzecz – celem naszej komisji nie jest szukanie winnych i nie mamy żadnych założeń. Celem tej komisji jest znalezienie przyczyn tej katastrofy, tak aby taka katastrofa się więcej nie wydarzyła – tłumaczył  dr Wacław Berczyński.

Powołana przez Ministerstwo Obrony Narodowej podkomisja do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej rozpoczęła prace w marcu ubiegłego roku.

Działa ona w ramach Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Ponadto okoliczności tragedii, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński bada Prokuratura Krajowa, która przyjęła śledztwo od zlikwidowanej prokuratury wojskowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl