fot. pixabay.com

Niemieckie media: projekt legalizacji marihuany zakłada, że posiadanie do 20 gramów nie będzie karane

W Niemczech zakup i posiadanie 20 gramów marihuany dla osób od 18. roku życia ma być zdepenalizowane. Tak wynika z dokumentu ministerstwa zdrowia w sprawie planowanej legalizacji marihuany – informuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND), który – jak sam twierdzi – poznał punkty tego projektu.

Zgodnie z projektem marihuana może zawierać tylko 15 proc. substancji odurzającej THC, a przy sprzedaży osobom w wieku od 18. do 21. lat – maksymalnie 10 proc. Sklepy z marihuaną nie powinny znajdować się w pobliżu szkół lub placówek dla młodzieży.

Ma być dozwolona osobista uprawa do dwóch roślin konopi indyjskich. Mimo legalizacji, nadal zabronione będzie reklamowanie produktów z konopi.

Zapytane o sprawę Federalne Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło informacji RND i odniosło się do trwających w ramach rządu konsultacji. RND przypomniało, że minister zdrowia Karl Lauterbach pierwotnie zapowiadał opracowanie jesienią dokumentu zawierającego kluczowe punkty stosownej ustawy, a na koniec roku – projekt tego aktu prawnego.

W umowie koalicyjnej tworzące rząd partie SPD, Zielonych i FDP zgodziły się na legalizację marihuany.

PAP

drukuj