fot. pixabay.com

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób od 40 do 59 lat

Osoby wieku od 40 do 59 lat, które w styczniu deklarowały chęć szczepienia, mogą się od dziś zarejestrować na konkretny termin. To grupa licząca przeszło 600 tys. osób. Poinformował o tym szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk wskazał, że decyzja ma związek ze spadkiem dynamiki rejestracji osób powyżej 60. roku życia.

– Zdecydowaliśmy się uruchomić system, dzięki któremu osoby między 40 a 59 rokiem życia, które wcześniej zarejestrowały się przez formularz, będą mogły zapisać się na konkretny termin – one miały być wyznaczane w drugiej połowie maja. Niestety, przez usterkę w systemie, którą weryfikujemy i naprawiamy, część z osób w wieku 40-59 lat zapisała się na terminy kwietniowe – poinformował minister Michał Dworczyk.

W związku z tym na kilka godzin do czasu usunięcia usterki wstrzymano rejestrację osób w wieku od 40 do 59 lat. Minister przypomniał, że osoby powyżej 60. roku życia cały czas mogą się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19.

Z kolei minister zdrowia, Adam Niedzielski, napisał na Twitterze że mamy pierwszy sygnał przełamania trendu w III fali. Wskazał, że trzeci dzień z rzędu obserwujemy spadek zleceń POZ na testy w stosunku do poprzedniego tygodnia.

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 35 251 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – najwięcej od początku pandemii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl