fot. flickr.com

Ruszyła akcja wsparcia kresowych dzieci

Dzieci i młodzież o polskich korzeniach mieszkające na Kresach potrzebują naszej pomocy. Stąd po raz drugi ruszyła akcja Kredkobranie. Zbierane są przybory szkolne, materiały plastyczne, a także nowe lektury szkolne.

Akcja Fundacji Ignatianum to odpowiedź na potrzeby naszych rodaków, którzy mieszkają na Kresach i uczą się w polskich szkołach oraz instytucjach kultury. W ramach akcji zbierane są przybory szkolne, materiały plastyczne i nowe egzemplarze lektur.

– Wydaje się, że jest to tylko zeszyt, zestaw kredek czy pisaków, ale tak naprawdę jest to przejaw pamięci o tych, którzy mieszkają na Kresach, o tych wszystkich, którzy strzegą miejsc pamięci, ale jest to też niejako okazanie, że rówieśnicy tutaj w Polsce pamiętają o tych, którzy żyją i wychowują się na Kresach – mówił koordynator akcji Tomasz Konturek.

W akcje może włączyć się każdy.

– Zachęcam, aby zorganizować akcje w swoich środowiskach, w szkołach, parafiach. Każdy przejaw życzliwości i solidarności jest ważny. W akcje mogą włączyć się osoby indywidualne, szkoły, klasy. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pomóc. Bez żadnych ograniczeń. Wystarczy kontakt z nami, potem przekażemy informacje, w jaki sposób dary mają trafić od naszej siedziby – powiedział Tomasz Konturek.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.fundacjaignatianum.pl lub telefonicznie pod numerem 785-042-119. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Akcja trwa do końca września.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl