fot. PAP/EPA

Ruszyła akcja „Paczka dla Aleppo”

W tym tygodniu ruszyła akcja „Paczka dla Aleppo”. Jej inicjatorem jest Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W ramach akcji zbierane są fundusze na najpotrzebniejsze produkty w Syrii.

W wyniku działań wojennych zawsze najbardziej cierpią dzieci, kobiety i osoby starsze. „Paczka dla Aleppo” ma im pomóc w przetrwaniu. Pomoc jest istotna zwłaszcza, że wiele osób postanawia wrócić do swoich zniszczonych domów, by zacząć życie na nowo.

Na stronie internetowej stowarzyszenia znajduje się zakładka, za pomocą której można dokonać zakupów w trzech działach: „Jedzenie”, Medycyna” i „Tornister” [zobacz więcej].

Ks. Paweł Antosiak z papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreśla, że w ten sposób można skomponować wirtualną paczkę.

– Pieniądze zebrane z tych produktów – można powiedzieć takich wirtualnych zakupów na naszej stronie – będą przekazane na pomoc humanitarną, która już jest organizowana w Syrii, ale potrzeba jej tam coraz więcej. W niektórych rejonach Syrii wojna się już skończyła. Ci ludzie zaczynają wracać. Wracają do całkowicie zniszczonego kraju. Nie mają nic. Ciężko chorują, dzieciaki cierpią przez to, że są niedożywione; mamy przez to, że nie mogą karmić dzieci – zaznacza ks. Paweł Antosiak.

Duchowny dodał, że akcja stanowi też swoistego rodzaju odpowiedź na słowa Matki Teresy z Kalkuty – „Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”.

Akcja „Paczka dla Aleppo” potrwa do Środy Popielcowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl