fot. twitter.com/ITD_gov

Ruszyła akcja „Bezpieczny autokar”

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wzmożone kontrole prowadzone przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jak co roku, ruszyła akcja „Bezpieczny autokar”.

Od rana na parkingu koło warszawskiego Torwaru inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 7 autokarów. Autobusy i kierowcy spełniali normy.

Takie kontrole będą prowadzone w całej Polsce. Inspektorzy z 16 Wojewódzkich Inspektoratów będą sprawdzali pojazdy wiozące dzieci i młodzież na wakacje. Kontrole będą się odbywać zarówno w wyznaczonych stałych punktach, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych, ale przede wszystkim na trasach wiodących do letnich kurortów. Sprawdzany będzie zarówno stan techniczny pojazdów, jak i uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Podobne akcje w okresie wakacyjnym odbywają się od lat – wskazuje Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

W ubiegłym roku w czasie wakacji inspektorzy transportu drogowego sprawdzili ponad 2 tys. autokarów turystycznych. W 96 przypadkach musieliśmy zatrzymać dowody rejestracyjne. Natomiast pojazdów tak w fatalnym stanie technicznym było 16. Czyli średnio dowód rejestracyjny autokaru zatrzymywany był co 20 kontroli. Nie jest to dużo, ale chcielibyśmy, żeby te dowody nie były zatrzymywane wcale – podkreśla Alvin Gajadhur.

O sprawdzenie autobusu można poprosić Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Takie zgłoszenie warto przedstawić na kilka dni przed planowanym wyjazdem.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl