fot. twitter.com

Rusza XIX edycja Międzynarodowych Targów Morskich

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku rusza dziś XIX edycja Międzynarodowych Targów Morskich. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje około 300 wystawców z Polski, Europy i całego świata.  Wśród  gości specjalnych  będą przedstawiciele m.in. z Kataru oraz Wenezueli.

Marek Witecki z zarządu Targów Warszawskich podkreślił, że wydarzenie ma na celu ukazanie ogromnego potencjału naukowego, gospodarczego i społecznego Polski w obszarze gospodarki morskiej.

– Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem: „Budujemy pozycję polskiej gospodarki morskiej”. Na terenie targu zorganizowaliśmy specjalne strefy promujące polskich naukowców z ich innowacyjnymi, często przełomowymi rozwiązaniami oraz strefy edukacji praktyki pracy, gdzie będzie można spotkać zarówno pasjonatów, jak i praktyków, takich jak doradcy zawodowi czy przedstawiciele czołowych firm branży – wskazał Marek Witecki.    

Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo to jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej. Ich problematyka dotyczy m.in. przemysłu okrętowego, infrastruktury portów oraz przemysłu morskiego.

Inicjatywa odbywa się co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Organizatorem Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo jest Zarząd Targów Warszawskich. Wydarzenie zakończy się w środę 13 września.

RIRM

drukuj