fot. PAP/Artur Reszko

Rusza telefoniczna akcja resortu zdrowia skierowana do osób, które nie zaszczepiły się jeszcze przeciwko koronawirusowi

Ministerstwo Zdrowia od dziś zaczyna akcję dzwonienia do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły przeciwko koronawirusowi. Szef resortu Adam Niedzielski podczas konferencji na Podlasiu zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie wykonane blisko milion połączeń.

Zachęcając Polaków do szczepienia się, ministerstwo chce uniknąć czwartej fali zachorowań. Obecnie głównym czynnikiem ryzyka są mutacje koronawirusa, bardziej zakaźne, niosące większe prawdopodobieństwo hospitalizacji. Taką mutacją jest Delta, nazywana wcześniej indyjską.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1408368866145755137

Dlatego dziś rozpoczyna się kolejna, tym razem telefoniczna akcja zachęcania do szczepień. O szczegółach poinformował minister Adam Niedzielski.

– Proszę więc nie być zaskoczonym, jeżeli te osoby, które nie są jeszcze zaszczepione, otrzymają telefon. To będzie telefon od takiego call center, czyli infolinii, która jest zarządzana przez Narodowy fundusz Zdrowia. Chcemy dotrzeć do tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili. Chcemy dać im możliwość. Nie będą musieli wykonać praktycznie żadnego kroku, tylko odpowiedzieć na pytanie, a już konsultant na infolinii umówi bezpośrednio takiego pacjenta – wyjaśnił Adam Niedzielski.

MZ – obok akcji szczepień – przygotowuje się także do ewentualnej czwartej fali zakupując leki czy tlen dla szpitali. Resort kładzie też nacisk na przyśpieszenie sekwencjonowania wirusa, czyli rozpoznawania, z jaką mutacją mamy do czynienia.

Równocześnie minister Adam Niedzielski zachęcił Polaków, by czas wakacji wykorzystali na badania profilaktyczne, które sprawdzą stan naszego organizmu i mogą zapobiec ciężkiemu przebiegowi w przypadku zakażania koronawirusem.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl